Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.
poniedziałek-piątek: 7:30-17:30
+48 602 887 061 lub +48 602 187 187

Dlaczego warto wybrać nasze przedszkole?

Co wyróżnia niepubliczne przedszkole "Chatka Małolatka"?

 • Atmosfera - to, że wszyscy, którzy pracują w Chatce lubią swoją pracę a nasze Przedszkole, to miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom.
 • Pasja - nasi Nauczyciele pracują z zaangażowaniem i oddaniem, a także z ogromną wrażliwością na dziecko, jego problemy, potrzeby i oczekiwania. Uważnie je obserwując dają wsparcie i pomoc w trudnej dla Dziecka sytuacji.
 • Otwartość - pracują u nas Ciocie i Wujkowie,
 • Doświadczenie - z powodzeniem działamy od 1992 roku,
 • Organizacja - stale się rozwijamy,
 • Zróżnicowanie - Chatka Małolatka to przestronne wnętrza (nawet 75-metrowy pokój) i duży ogród (800 m kwadratowych placu zabaw w centrum Wilanowa) przy ul Królewicza Jakuba 28, a także domowe przedszkole w zabudowie atrialnej, z przytulnym ogródkiem na Mokotowie (Sadyba) przy ul. Orężnej 45.

Dziecko w Chatce Małolatka

Dziecko w naszym przedszkolu jest traktowane podmiotowo, z dużym szacunkiem, wyrozumiałością i zainteresowaniem we wszelkich obszarach funkcjonowania. Mały człowiek, który staje się przedszkolakiem może liczyć na ciepłą, miła ale tez konsekwentną i fachową opiekę cioć, które proponują mu mnóstwo działań, dzięki którym rozwija własną wiedzę o świecie i sobie samym.

A wszystko to dzięki metodzie pedagogiki zabawy!

Staramy się wychowywać dzieci przyzwyczajając je do zdrowego trybu życia. Dbamy o odpowiedni relaks podczas i po pracy, zapewniamy cztery posiłki w ciągu dnia, staramy się aby nasi podopieczni spędzali możliwie jak najwięcej czasu na dworze, troszczymy się o to, by dzieci które potrzebują snu, miały po temu warunki i okazję. Proponujemy szereg zajęć wzbogacających wiedzę dziecka, pobudzających wyobraźnię, sprawiających ,że nauka pewnych treści wynikających z założeń programowych, staje się przyjemnością i przygodą.

W ofercie , skierowanej do dziecka znajdują się:

 • ciekawe zajęcia edukacyjne , zgodne z nowa podstawą programową, do których realizacji wykorzystujemy różne nowatorskie metody twórczej pracy z dzieckiem,
 • a także: rytmika, logopedia, warsztaty teatralne, opieka i spotkania z psychologiem, warsztaty plastyczne, oraz czytanie metoda symultaniczno-sekwencyjną, ju–jitsu, taniec, projekt Bajarka, doświadczenia na wesoło, zajęcia kulinarne.

Rodzic w Chatce Małolatka

Każdego rodzica staramy się angażować aktywnie w życie przedszkola, zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach otwartych, imprezach przedszkolnych, proponujemy prowadzenie zajęć w grupie, do której przynależy dziecko( opowiadanie o swojej pasji, ciekawym zawodzie, który rodzic wykonuje, przygodzie, książce), prowadzimy program adaptacyjny „Łatwy start ”, którego celem jest stworzenie takich warunków, opartych na silnej współpracy przedszkola z rodzicami, aby dziecko jak najmniejszym kosztem emocjonalnym weszło w tryb pracy placówki. Wszystkie nasze działania ukierunkowane są na to, by rodzice, będąc członkami życia przedszkolnego, mogli lepiej rozumieć dziecko i jego świat. Jako przedszkole ,względem rodziców , pełnimy zatem rolę wspomagającą w procesie wychowawczym. Nie narzucamy ale proponujemy, nie negujemy ale przedstawiamy tez inne rozwiązania, zachęcamy i pokazujemy dziecko jakim jest w przedszkolu, na podstawie fachowej obserwacji i diagnozy.

Kadra w Chatce Małolatka

W naszym przedszkolu pracują wykwalifikowani nauczyciele, którzy swoja pasją twórcza zarażają dzieci. Wszystkie Ciocie i Wujkowie mają predyspozycje do wykonywanego zawodu, ich działania są monitorowane i oceniane. Nauczyciel prowadzący grupę ściśle współpracuje z nauczycielem wspomagającym. Działania opiekunów grup wspierają też pomoce wychowawcy, właściciel i dyrektor przedszkola.

Nauczyciele w Chatce są zobligowani do:

 • podmiotowego traktowania dziecka, otwartej postawy wobec dziecka, szanowania jego praw, umiejętnego i przemyślanego stymulowania rozwoju małego człowieka,
 • również : stałej współpracy z rodzicami , informowania ich na bieżąco o postępach dziecka,
 • jak i : stałego podnoszenia własnych kwalifikacji zawodowych poprzez poznawanie nowych metod pracy, uczestniczenie w szkoleniach, studiach wzbogacających ich warsztat pracy.

„Chatka Małolatka” zapewnia nauczycielom i pozostałym członkom kadry możliwość rozwoju, organizując szkolenia jak i wspierając ich inicjatywy własne.