Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania oraz pełnej funkcjonalności serwisu.
poniedziałek-piątek: 7:30-17:30
+48 602 887 061 lub +48 602 187 187

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Z myślą o naszych najmłodszych przedszkolakach stworzyłyśmy projekt „Łatwy start” aby maluszki, które muszą rozstać się z rodzicami, mogły jak najłagodniej wejść w świat przedszkola.

Nasz program adaptacyjny, ma na uwadze przede wszystkim dobro dziecka, dlatego daje mu szansę poznania nowego środowiska, nauczycielki, kolegów z grupy, w sytuacji przyjaznej małemu człowiekowi a mianowicie podczas wspólnej zabawy z rodzicami.

W ciągu tygodnia, przez 3h dziennie, dzieci i rodzice poznają zasady działania przedszkola oraz ciocię, która będzie się nimi opiekowała od września. Aby jak najlepiej poznać dziecko i optymalnie wykorzystać tydzień adaptacyjny spotykamy się z rodzicami zanim przyprowadzą dzieci do przedszkola.

Pod koniec maja zapraszamy ich na zebranie, podczas którego opowiadamy szczegółowo o celach programu adaptacyjnego i sposobach jego realizacji. Podczas spotkania rodzice otrzymują też do wypełnienia kartę zawierającą istotne informacje o dziecku, jego upodobaniach, reakcjach w różnych sytuacjach, umiejętnościach, lękach, przyzwyczajeniach etc. Aby rozstanie z rodzicami było procesem jak najmniej bolesnym dla dziecka, proponujemy opiekunom, warsztaty z psychologiem, który, w razie potrzeby, służy radą i doświadczeniem . Zajęcia adaptacyjne są zajęciami bezpłatnymi.

Co warto zabrać we wrześniu?

  • kubeczek, szczoteczkę i pastę do zębów (podpisane),
  • ubrania na zmianę w worku,
  • kapcie,
  • 2 worki (jeden na kapcie, drugi na obuwie),
  • kocyk i poduszkę (podpisane),
  • dobry humor :)